Axel Fridell etsning
2018-07-19
559811
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AXEL FRIDELL (1894-1935): Stadshuset, monogramsignerad och daterad i trycket AF 1925, signatur i blyerts, etsning, ca 20x29 cm
LITTERATUR: Haskell 223