Bordslampa 1900-tal
2018-07-19
559611
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, mässing, kupa i glas, elektrifierad, höjd ca 45, glaskupans diameter ca 28 cm
Repa på lampans fot, slitage, smärre nagg på glaskupan, något sned, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.