Brosch med seedpärla
2018-07-16
559398
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld med seedpärla samt filigranarbete dekor, öppningsbar fack till baksidan, svensk kontrollstämpel, 1963, diameter ca 3.2 cm, totalvikt ca 5.6 g
Mindre nagg i glaset, mindre hål och buckla i metall vid kanten, ställvis anlöpning, bruksslitage