Hillebard Vapen
2018-10-22
559333
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HILLEBARD, 1600-/1700-tal, med yxa och hake, profil i form av dubbelhövdad fågel, holken oktagonal, huvudets längd 36,5, total längd 141,5 cm
Skador, haken av, senare skaft.