Penselvas Kina 1900-talets början
2018-07-18
559030
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av sångfåglar bland blomande träd i emaljfärger, sepia samt järnoxid, kalligrafi med sigill, höjd ca 28,5 cm
Åldersrelaterat bruksslitage