Ringar 18 k guld
2018-07-19
558599
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RINGAR, 2 st., 18 k guld, en med rosenslipade diamanter, ostämplad resp. med fantasislipad ljusblå sten, stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1948, ringstorlekar ca 18,3 resp. 16,5 mm, total vikt ca 5 g
Stenar med hack och fasettslitage