Yngve Ekström
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, Swedese, formgiven 1956, stomme i ek och armstöd i teak, klädsel i fårskinn, brännmärkta Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm
Stomme med slitage, Klädsel med omfattande skador, torkad stoppning
558425
2018-07-11