Ljuskrona rokokostil
2018-07-11
558178
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft/mitt, rokokostil, 6 ljusarmar, mässingsstomme, olikformade prismor, bl.a. lövformade, höjd ca 60, diameter ca 54 cm
Prismor med nagg