Rörstrand vaser
2018-07-11
558077
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RÖRSTRAND, vaser, 1 par, ca 1920-1938, cylinderformade med handmålad blomdekor, mynning samt botten i guld, flintgods, stämplade undertill, höjd ca 46 cm
Åldersrelaterad slitage, krackelyr