Bordslampor
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, bl a dekor med stiliserade sjöodjur, delvis förgylld brons, skärmar i papper, höjd (utan skärm) ca 73 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruks och åldersrelaterat slitage
558022
2018-07-18