Kandelabrar

Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar
Kandelabrar

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KANDELABRAR, 2 dlr, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, förgylld brons, höjd ca 36,5 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Mindre bristning på ena kandelaberns fattning till ljusarmarna, bruks och åldersrelaterat slitage

557993

2018-07-18