Ring med syntetisk rubin
2018-07-09
557888
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 23 k guld med fasettslipad, syntetisk rubin, Bernhard Hertz, Stockholm 1927, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 8.3 g
Syntetisk rubin och infattningen är senare, slitage, mindre repor