Bordsfotogenlampa
2018-07-04
556808
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800/1900-tal, urnformad med hänklar i form av karyatider, elektrifierad, grönpatinerad zink, sockel i serpentin samt kupa i rosa glas, höjd ca 71 cm
Ej funktionstestad, lagning på kupan, slitage