Samuel Lyberg bägare silver
2018-07-02
555876
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 9 000 SEK |
SAMUEL LYBERG, bägare, silver, graverad dekor, delvis godronnerad fotring, invändigt förgylld, trumpetformad, stämplad Borås omkring 1800, höjd 23,5 cm, vikt ca 492 g
Svagt monogram, repig yta