Nea Hållfast matta
2018-06-28
555075
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
NEA HÅLLFAST, "Tulpan", Matta, Rölakan, signerad NH KH (Nea Hållfast, Klockargårdens Hemslöjd). 1970-tal.
Brunmelerad botten med rader av stora polykroma tulpaner, ca 219x144 cm