Tekannor Kina 1700-tal Famille rose
2018-06-23
554767
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEKANNOR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 14-15 cm
Hänklarna med lagningar