Vas på träsockel silver Sport
2018-11-25
554755
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
VAS på träsockel, silver, rokokostil, trumpetformad, sockeln skyltmärkt "Julipokalen IV Västmanlands Folkblads vandringspris", stämplad GAB Stockholm 1932, höjd 30,5 cm, silvervikt 460 g
Ograverad vas, spår av invändig förgyllning