Ljuskrona oscariansk
2018-06-23
554604
| Klubbat belopp | 10 500 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 18 ljus, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 90, diameter 84 cm