Sockerskål med lock samt gräddkanna
2018-06-26
554563
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SOCKERSKÅL MED LOCK, GRÄDDKANNA, silver, Finland, 1900-talets första hälft, otydliga stämplar, invändig förgyllning, höjd ca 14-21 cm, vikt ca 722 g
Monogram med årtal 1931, repor