Kaffekanna silver 1800-tal
2018-06-22
554316
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ANDERS LUNDQVIST, kaffekanna, silver, Stockholm 1818, lock med pinjekotte, grepp av svarvat trä med avslutning i ben, höjd ca 26 cm, total vikt 650 g
Lock med skevhet och bristning, mindre bucklor