Såsskål silver 1800-tal
2018-06-22
554304
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SÅSSKÅL, silver, invändigt förgylld, stämplad 1851, dekor av bl.a. äggstav, diameter ca 17, höjd 12 cm, vikt 273 g
Mindre gravyr