Ljuskrona 1800-tal
2018-06-21
554099
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
LJUSKRONA för 6 ljus, 1800-talets slut, oscariansk, behängd med olikformade slipade prismor, elektrifierad, stomme i mässing, höjd 89, diameter 74 cm
Bruksslitage, enligt uppgift fungerande