Bordsfotogenlampa
2018-06-21
553801
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, elektrifierad, fot i brons, kupa i frostat glas, höjd ca 48 cm
Ej funktionstestad, bruks och åldersrelaterat slitage