Kalk silver Carl Fredrik Olsson Stockholm
2018-06-22
553743
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KALK, silver, Carl Fredrik Olsson (1820-1848), Stockholm 1836, godronnerat liv, höjd ca 12 cm, vikt ca 190 g
PROVENIENS: Ätten von Schinkel
Smärre stötskador, graverad med ägarmonogram A. A.