Silverbägare Abraham Wirgman 1740
2018-06-20
553587
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
BÄGARE, silver, Abraham Wirgman, Göteborg 1740, graverad dekor, invändig förgyllning, höjd ca 17,5, diameter ca 13,5 cm, vikt ca 303 g
Bruksslitage, patina, behov av puts