Väktare
2018-06-13
552375
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
VÄKTARE, Tang dynastin (618-907), lergods med rester av bemålning, höjd ca 37 cm
Proveniens: AntikWest, 1980-tal
Föremålet ingår i en samling i huvudsak orientaliska artefakter
Några avslag samt sprickor