Ring med diamanter och smaragder
2018-06-14
551818
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 500 SEK |
RING, 18 k vitguld med briljantslipade diamanter, totalt ca 0.42 ct enligt gravyr samt blandslipade smaragder, Alton, Falköping, 1976, ringstorlek 17.5, totalvikt ca 6.2 g
Bruksslitage, mindre repor