Daniel Hallman såskanna i silver 1800-tal
2018-06-09
551450
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
DANIEL HALLMAN (verksam 1805-1825), såskanna, silver, Stockholm 1810, inändigt förgylld, på kulfötter, svisselerad bladdekor, höjd 17, längd inkl. handtag 16 cm
Slitage