Silverfat
2018-06-11
551437
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, silver, stämplat CGB, Stockholm, 1932, floral dekor, med inskription "Till Helena P Pettersson för nedlagt arbete under åren 1914-1932, Skellefteortens Mejeriförening", längd ca 37 cm, vikt ca 507g
Enstaka bucklor, smärre beläggningar