Medaljong 18 k guld pärlor emalj
2018-06-09
551327
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
MEDALJONG, 18 k guld, 2 odlade saltvattenspärlor samt meanderslinga i svart emalj, stämplad Lars Larson & Co, Stockholm 1800-talets slut, genombruten geometrisk dekor, fotogömma med glasinredning, vikt 14,1 g
Bruksslitage, limrester