Wilhelm Kåge matservis

Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, "Grå Ränder", matservis, 39 dlr, Gustavsberg, 1900-talets mitt, bestående av: 12 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 3 assietter, 11 förrättstallrikar, 2 skålar, 2 uppläggningsfat

Slitage, ytsmuts, färgbortfall, flertalet med nagg

551296

2018-06-10