Oktagonala tallrikar 1 par Kina 1700-tal
2018-06-06
550548
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av krabba, räka och pion i underglasyrblått samt emaljfärger, diameter 23 cm
Glasyrnagg