Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-06-06
550525
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), två av djup modell, famille rose, varierande europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling
Nagg, två med sprickor