Vas Kina 1900-tal
2018-06-06
550292
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, cylinderformad med utsvängd mynning, dekor av kartusch med "dyrbara ting" i underglasyrblått, lotusslingor, höjd ca 45 cm
Något ostadig