Vas Axel Salto

Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto
Vas Axel Salto

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

AXEL SALTO, vas, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, glasyr i brunt och grått, reliefdekor, signerad SALTO, F, etikettmärkt 21457, höjd ca 8, längd 19 cm
Proveniens: Gåva av utställningsaarangören till Margareta Esbjörnsson Weidhagen vid utställningen i Vikingsberg Helsingborg ca 1960

550282

2018-06-05