Ring med en briljantslipad diamant
2018-06-08
550139
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 200 SEK |
RING, 18 k vitguld, med en briljantslipad diamant, ca 0.17 ct, K & E Carlson, Göteborg, 1948, inskription, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 2.9 g
Diamanten med en mindre nagg, bruksslitage