Engelbert hänge/brosch
2018-06-08
550125
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
ENGELBERT, hänge/brosch, 18 k guld, med snäckskal kamé omgiven av vita pastestenar, signerat ´´Stigbert´´, Stockholm, 1952, höjd ca 5.5 cm, totalvikt ca 11.5 g
Några vita pastestenar med nagg, bruksslitage