Wilhelm von Gegerfelt oljemålning,
2018-06-05
550060
| Klubbat belopp | 6 800 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
WILHELM VON GEGERFELT (1844-1920) Motiv från Hannands Väderö, klippbränningar, signerad Wilh Gegerfelt, olja på duk, ca 62x81 cm.
Bok "Stämmningssökaren" Torekovs Kulturstiftelse Torekov 2005 medföljer
Bok finns att hämta i kundtjänst
Smärre färgbortfall