Robert Rauschenberg, Ringer (ur Hoarfrost edition)

Klubbat för:

78 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

ROBERT RAUSCHENBERG (USA 1928-2008): Ringer (Hoarfrost edition), 1974, offset litografi och screenprint på collage av papper, tyg, silke och satin, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg 74, 7/31, bildyta 175 x 89 cm.

Gemini G.E.L., Los Angeles

ebba.de.faire@auktionsverket.se

549703

2018-06-18