Ljuskrona empirstil
Klubbat för:
3 600 SEK
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets början, empirstil, behängde med olikslipade prismor, för 8 ljus och 9 glödlampor, stomme av mässing, höjd (exl sladd) ca 80 cm, diameter ca 67 cm
Några prismor saknas eller med nagg, ej funktionstestad
549333
2018-06-01