Dörröverstycke 1700-tal
2018-06-01
549210
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
DÖRRÖVERSTYCKE, 1700-tal, antikiserande motiv, olja på papp, uppfodrad, ca 102x111 cm
PROVENIENS: Heby säteri, Gåsinge Dillnäs socken, Södermanlands län
Retuscher, lagnignar, uppfodrad på pannå