Vas WWF "Ikora"
2018-06-05
549162
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
IKORA, Würtembergische Metallvarenfabrik WMF, Tyskland, omkring 1930, möjligen formgiven av Richard Riemerschmid, försilvrad metall med inläggningar av metall i form av horisontella bårder, stämplad WMF IKORA, höjd ca 35,5 cm
Foten något skev, slitage