Ring 18 k vitguld safir diamanter

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

RING, 18 k vitguld med rektangulärt fasettslipad safir, ljust blå med violett överton, 7,46 ct enligt gravyr, 16 briljantslipade diamanter, totalt 0,48 ct, TW(G/VVS enligt gravyr, stämplad Georg Kaplan, Stockholm 1980, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 8,6 g

Safir med smärre fasettnagg

548958

2018-05-31