Värmetallrik Kina 1700-tal
2018-05-30
548483
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VÄRMETALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, längd 27 cm
Lagning