Skålfat Kina Imari 1700-tal
2018-05-30
548466
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅLFAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 25-26 cm
Båda med omfattande lagningar