1960-talsfåtölj av Henry Walter Klein
Klubbat för:
2 600 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
HENRY WALTER KLEIN, snurrfåtölj, "Piruette" modellnummer 208, Bramin Möbler, Danmark 1960-tal, fot av gjuten aluminium, stoppad och klädd med rödbrunt läder, etikettmärkt BRAMIN MADE IN DENMARK DANISH FURNITURE MAKERS CONTROL, sitthöjd ca 40 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, något torkad stoppning
547899
Päivämäärä:
2018-05-29