Brosch 18 k vitguld diamanter Temaauktion smycken
2018-05-31
547770
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BROSCH, 18 k vitguld, 1900-talets första hälft, nål, 14 guld diamanter med äldre slipning totalt ca 1,30 ct, kvalité TW-W(F-H)/SI-P, längd ca 53 mm, vikt ca 9,5 g
Bruksslitage, något skev nål