Märta Måås-Fjetterström rutmattan

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Rutmattan", matta, formgiven 1931, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, ca 305 x 205 cm

Bruksslitage, fläckar

547360

2018-05-29