Studebaker verkstadskylt
2018-05-27
547311
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
EMALJSKYLT, 1920-/30-tal, "Studebaker", emaljerad järnplåt, med hjulloggan som var i användning fr.o.m 1912 t.o.m 1934, ca 67x123 cm
Kraftigt emaljbortfall och rost, åldersrelaterat slitage