Urna Lennartsnäs
2018-06-12
547291
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
URNA, 1900-talets mitt, alabaster, höjd ca 33 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Lagad hänkel, omarbetad till bordslampa